E-sport – Najlepsze drużyny e-sportowe świata

League of Legends esport

Wśród 12 realnych narodowych lig e-sportowych wyłaniane najlepsze drużyny i najlepsi gracze cieszą się ogromną sławą w całym growym świecie. Największe e-sportowe wydarzenia przyciągają miliony fanów przed ekrany monitorów i tysiące do wielkich growych aren. Aren takich jak nasza rodzima w Katowicach, gdzie rozgrywane są największe zdarzenia w świecie gier wideo

E-SPORT TO JUŻ NIE TYLKO ZABAWA

E-sport to już nie tylko dobra zabawa, to walka o wielkie trofea, wielkie pieniądze i prestiż, jakiego brakuje w wielu prawdziwych sportowych dyscyplinach. Rozwój dyscypliny silnie związany jest z postępem technologicznym, ponieważ to właśnie dzięki technologii strumieniowania zmagań zawodników popularność e-sportu osiąga apogeum. Czy to rzeczywiście szczyt? Chyba jeszcze nie, ponieważ z każdym rokiem przybywa graczy i fanów, którzy coraz chętniej biorą udział w prawdziwych zawodach oraz interesują ich e-sportowe zmagania.

Football Team - gra piłkarska piłka nożna

GWIAZDY E-SPORTU WYGRYWAJĄ TURNIEJE

E-sport to forma rozgrywania gier sportowych w wirtualnej rzeczywistości. Wiele popularnych gier sportowych, takich jak FIFA, NBA 2K, i Pro Evolution Soccer, ma swoje własne ligi e-sportowe, w których gracze rywalizują ze sobą online lub na żywo na turniejach. Najlepsi gracze Fortnite oraz e-sportowi mogą zarabiać duże pieniądze poprzez wygrane w turniejach i sponsorowanie, a niektóre z nich są uważane za gwiazdy e-sportu. E-sport jest coraz bardziej popularny i uznawany jako oficjalna dyscyplina sportu, z coraz większą liczbą turniejów i zawodów z dużymi i naprawdę pokaźnymi nagrodami.

Sorare - piłkarskie NTF - zarabianie pieniędzy

NAJLEPI GRACZE MOGĄ ZARABIAĆ FORTUNĘ

Suma nagród w e-sporcie może być bardzo zróżnicowana, w zależności od gry, turnieju i ligi. Nagrody za zwycięstwo w niektórych z największych turniejów e-sportowych na świecie mogą wynosić kilka milionów dolarów. Na przykład, w 2020 roku nagroda główna w turnieju Dota 2 The International wyniosła ponad 11 milionów dolarów. W przypadku gier takich jak League of Legends World Championship, nagroda główna może wynosić od 5 do 6 milionów dolarów. Niektóre mniejsze turnieje i ligowce e-sportowe oferują mniejsze nagrody, ale nadal są one znaczące i wahają się od kilku tysięcy do kilkudziesięciu tysięcy dolarów.

E-sport - Najlepsze drużyny e-sportowe świata
IZAKO BOARS

Wspominając naszą piękną historię e-sportu i zespół Golden Five, który w latach 2006-2008 zdominował rozgrywki Counter Strike, dziś możemy pochwalić się drużyną, która także świętowała nie jeden sukces. To Izako Boars – e-sporotwa organizacja stworzona przez Piotra “Izako” Skowyrskiego. Poza zespołem męskim może pochwalić się także drużyną stworzoną z najlepszych graczy płci żeńskiej. Ich największy sukces to zwycięstwo z 2014 roku właśnie w Katowicach. Tym cenniejsze, bo wywalczone przed własną publicznością. W naszym rodzimym aktywnym składzie w męskim zespole znajduje się 5 zawodników. Wśród nich kapitan, którym jest Maciej Zawistowski znany jako “TOAO”. Trenerem zespołu jest “Hyper” – Bartosz Wolny.

IZAKO BOARS esport
VIRTUS.PRO HLTV

Virtus.pro hltv to rosyjska organizacja, która bierze udział w zmaganiach CS: GO i Dota 2. W przeszłości w ich skład wchodzili często najlepsi z najlepszych w tym także zawodnicy z polskiej Golden Five, wspomnianej już nieco wcześniej. Ten zespół liczy sobie już niemal dwie dekady i został utworzony 1 Listopada 2003 roku. Drużyna ma za sobą wiele zwycięstw turniejowych oraz podium. W swej całej historii zarobiła prawie 3,5 miliona dolarów łącznych nagród finansowych.

virtus pro hltv	izako boars team liquid
TEAM LIQUID

Team Liquid pochodzi z Holandii, gdzie został utworzony w 2000 roku. W 2010 roku wkroczył do gry w StarCraft II, gdzie przez lata stał się jedną z najlepszych drużyn na świecie. Podczas całej swojej kariery oraz wraz z utworzeniem w 2015 roku dywizji CS: GO, do dnia dzisiejszego zarobił już ponad 4,5 miliona dolarów w nagrodach pieniężnych. Obecnym kapitanem zespołu jest Jacky “Stewie2K” Yip, a trenerem Jason “moses” O’Toole. Team Liquid właśnie świętuje czasy swojej największej świetności co rusz wygrywając kolejne zmagania w starciach w CS:GO.

cs go esport
FAZE CLAN

FaZe Clan dołączył do rozgrywek CS: GO dopiero w 2016 roku. Zespół pochodzi ze stanów zjednoczonych, a do zmagań o najwyższe trofea dołączył dopiero w roku 2011. Drużyna wygrała już ponad 3,5 miliona dolarów w rozgrywkach CS: GO. Jej obecny kapitan to Nikola “NiKo” Kovač, a trener to Janko “YNk” Paunović.

faze clan esport online
LEAGUE OF LEGENDS ESPORT

League of Legends esport znany jako LoL Esport rozpoczyna już drugą dekadę rozgrywek w League of Legends. Stworzona wraz z tym wydarzeniem strona i e-sportowa, internetowa telewizja mają nadzieję transmitować najważniejsze wydarzenia ze świata LoL z aren 12 największych narodowych lig i międzynarodowych wydarzeń. Transmitowane tu będą mistrzostwa świata, zmagania All Stars, prezentowane sylwetki najlepszych zawodników i drużyn, powtórki z najlepszych posunięć, gromadzona społeczności, prezentowane newsy, statystyki itp.

Ski Jump Simulator - gra skoki narciarskie online game
E-sport - Najlepsze drużyny e-sportowe świata
E-sport - Najlepsze drużyny e-sportowe świata
E-sport - Najlepsze drużyny e-sportowe świata