Pimax prezentuje zestaw VR, który wyprzedza swoją epokę

Pimax prezentuje zestaw VR, który wyprzedza swoją epokę

Ten rok może być ważnym momentem dla rozwoju wirtualnej rzeczywistości (VR), w którym warto spodziewać się dalszego rozwoju oraz wielu nowych i innowacyjnych ulepszeń. Już w najbliższym czasie okaże się, jak bardzo jest to pikantny okres dla wszystkich fanów i entuzjastów VR, którzy niecierpliwie oczekują na wprowadzenie całkowicie nowych technologii. W ciągu najbliższych dwóch tygodni odbędą się co najmniej cztery duże wydarzenia związane z wirtualną rzeczywistością z udziałem najbardziej znanych graczy w przestrzeni XR. Pimax to najnowsza firma z branży VR, która ogłasza nowe wydarzenie. 

Gdy oczekiwanie na premierę Facebook Connect nabiera tempa, coraz więcej firm zajmujących się VR wskoczyło na ten nowy wózek. Już wkrótce mamy zaplanowane wydarzenie firmy HTC z oficjalnym ujawnieniem Vive Flow, a w przyszłym miesiącu z kolei Varjo ma w planie zaprezentować coś zupełnie nowego. Wygląda na to, że Pimax nie chciał pozostać w tyle w tym ekscytującym cyklu wiadomości. Firma przygotowuje własną prezentację na koniec tego miesiąca.

Nowy produkt firmy Pimax

W e-mailu z zaproszeniem wysłanym do mediów firma Pimax zapowiedziała, że nadchodząca impreza Pimax Frontier 2022 zaprezentuje nowe urządzenie o nazwie kodowej „Reality”. Na pełne ujawnienie będziemy musieli poczekać do stycznia na targach CES 2023. Na razie Pimax zamierza dać jedynie nam wgląd w swoją wizję VR w wersji 3.0, demonstrując urządzenie, które według firmy o kilka generacji wyprzedza wszystko, co tylko istnieje na rynku.

Po opracowaniu zestawu słuchawkowego i kontrolerów obecnej generacji Pimax może teraz skupić się na przyszłości. Nie mamy pojęcia, co firma ma w zanadrzu, ale mamy nadzieję, że jest to coś zupełnie nieoczekiwanego, tak jak cztery lata temu, gdy po raz pierwszy Pimax pojawił się na CES z prototypem Pimax 8K.

Pimax ogłosił, że na nadchodzącej imprezie zorganizuje specjalny pokaz produktu, który wprowadzi nowe headsety VR nowej generacji. Firma obiecuje też, że będzie to absolutny przełom. Poczekamy — zobaczymy!

Najlepsze zestawy VR na 2022

Pod względem ceny i użyteczności zestawy HR są teraz nieskończenie bardziej przystępne niż dziesięć lat temu. Nie chodzi tylko o pojawienie się samodzielnych urządzeń. Ponadto modele z wyższej półki są teraz również łatwiejsze w użyciu. Dzisiaj komputery mają również potencjał, aby być niezwykle potężnymi urządzeniami do gier i zarabiania pomagając w dostarczaniu realistycznych środowisk wirtualnych dla tych, którzy podążają ścieżką zestawu VR.

Oceniając najnowsze i najlepsze zestawy słuchawkowe VR, przeanalizowaliśmy wiele różnych obszarów, w tym ich sprawność graficzną, komfort noszenia przez długi czas i poziom kompatybilności, jaki oferują. Zaprezentujemy więc najlepsze opcje naszym zdaniem, aby pomóc Ci zdecydować, która z nich najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Jaki jest najlepszy zestaw słuchawkowy VR na rynku?

Pimax Vision 8K X to bez wątpienia najbardziej szalony, najbardziej wydajny headset VR, jaki kiedykolwiek widzieliśmy. Ten zestaw VR jest wyposażony w dwa wyświetlacze 4K — po jednym dla każdego oka — oraz niesamowite pole widzenia i wysoką częstotliwość odświeżania. Jeśli znasz się na technologii, masz potężny komputer do napędzenia tego urządzenia i chcesz tego, co najlepsze na rynku, to jest to obecnie jedyna opcja.

Inne wspaniałe zestawy, które wypróbowaliśmy i możemy polecić

Oculus Quest 2 to kolejny pretendent do tytułu najlepszego zestawu VR, i to nie tylko dlatego, że jest to jeden z najtańszych zestawów VR na świecie. To bezprzewodowy zestaw słuchawkowy, który nie wymaga komputera do działania, a jednocześnie zawiera wystarczające podzespoły, aby pozwolić Ci grać w jedne z najlepszych gier VR.

Bezprzewodowa rzeczywistość wirtualna jest wspaniała i daje dużą swobodę. Inne cechy, takie jak ręczne śledzenie, śledzenie od wewnątrz (czyli brak zewnętrznych czujników) i inteligentny system ochrony sprawiają, że zabawa dzięki Quest 2 jest niesamowicie przyjemna. Wspaniała grafika, doskonały dźwięk oraz możliwość łączenia się i grania z innymi dzięki Oculus Link sprawiają, że Quest 2 jest jeszcze bardziej wyjątkowy.

HTC Vive Pro 2 to zaktualizowana wersja HTC Vive Pro i najlepsze urządzenie, jaką ma do zaoferowania firma HTC. Ma najlepszy w swojej klasie wyświetlacz, który oferuje niewiarygodnie wysoką liczbę pikseli, duże pole widzenia i częstotliwość odświeżania do 120 Hz. Podobnie jak wcześniej Vive Pro, do prawidłowego działania potrzebuje wysokiej klasy maszyny do gier, ale zapewnia doskonałe wrażenia, które wyróżniają to urządzenie z tłumu.

Jeśli posiadasz już Vive lub Vive Pro, jest to niezła aktualizacja, podczas gdy zakup pełnego pakietu (w tym stacji bazowych) jest koniecznością dla nowych użytkowników tego zestawu.

Oculus Rift S to zestaw przewodowy VR, który do działania wymaga porządnego komputera, ale zapewnia fantastyczne wrażenia w grach z doskonałą grafiką, dźwiękiem i wciągająca rozgrywką. Został zaprojektowany z funkcją śledzenia „od wewnątrz” — co oznacza, że wszystkie czujniki są wbudowane w urządzenie — i jako taki Rift S jest jednym z najłatwiejszych w użyciu przewodowych headsetów VR.

Najlepsze jest to, że Rift S jest kompatybilny z grami dla Rift, więc możesz kupować nowe tytuły na Steam lub w sklepie Oculus. Oznacza to dostęp do wielu tysięcy gier. Jest również wygodny, sprawny i daje fantastyczną frajdę z użytkowania.

HP Reverb G2 może nie jest tak reklamowany, jak inne na tej liście, ale to obecnie jeden z najlepszych zestawów VR, które możesz zakupić. W dużej mierze wynika to z posiadania jednych z najlepszych obiektywów w połączeniu z jedną z najwyższych liczby pikseli. Posiada rozdzielczość 2160 x 2160 na oko, oferując naprawdę satysfakcjonujące efekty wizualne. Zestaw został również zbudowany we współpracy z Valve i Microsoft, co oznacza, że działa zarówno z Windows Mixed Reality, jak i Steam VR, dając Ci to, co najlepsze z obu rozwiązań .

Kamery z wewnętrznym śledzeniem, wygodna konstrukcja i fantastyczne wrażenia w grach uzupełniają tę świetną konstrukcję.

Inne produkty, które warto wziąć pod uwagę

Próbując uszeregować najlepsze dostępne zestawy VR, spędziliśmy godziny, testując, badając i żyjąc z nimi. Zawsze bierzemy pod uwagę szereg czynników, jeśli chodzi o rekomendowanie tych urządzeń — i stosujemy te same kryteria, oceniając nowy model. Nie wszystko jest również tak samo ważne w naszych testach — staramy się również uwzględniać opinie konsumentów, jakość i wartość marki. We wszystkich naszych testach jest również wiele produktów, które testowaliśmy, a które nie zyskały sobie najwyższego uznania z naszej strony. Ponieważ jednak mogą być odpowiednie dla niektórych osób, wymieniliśmy je poniżej. Są to:

  • Google Cardboard;
  • Microsoft HoloLens 2;
  • Pimax Artisan;
  • Pimax 5K Plus.

W powyższych podsumowaniach ograniczyliśmy się do ogólnej oceny, unikając technicznego żargonu i liczb. Jeśli jednak przejrzysz niezależne recenzje zestawów VR, zobaczysz bardziej szczegółowe zestawienia.