Najlepsze filmy o wyścigach

Najlepsze filmy o wyścigach

Grafika z filmu „Szybcy i wściekli” w reżyserii Justin Lin z 2021 roku

Zabawy i rozrywki nas fasynują i pochłaniają naszą uwagę oraz są nie tylko przyjemne, ale także pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie, ducha i umysł. Czasami przychodzi taki czas, że nasze najlepsze weekendowe wieczory chcielibyśmy poświęcić na vulkan vegas bonus bez depozytu, bądź też na jakiś szczególnie dobry film. Wspólny seans może dostarczyć sporo dobrej zabawy i emocji. Te drugie w szczególności gwarantowane są przez filmy o tematyce motoryzacyjnej, zwłaszcza wyścigów. Postanowiliśmy zatem wybrać te produkcje, które naszym zdaniem zasługują na największe uznanie.

The Fast and the Furious

Szybcy i wściekli to jedna z najbardziej popularnych i najdłuższych serii filmowych w historii kina. Niedawno oglądaliśmy już 9. odsłonę, a być może czekają nas jeszcze 2 kolejne filmy, nie wspominając o spin-offach. Wszystko jednak zaczęło się w 2001 roku. Brian O’Conner to policjant, który dostaje bardzo trudne zadanie przeniknięcia do grupy przestępczej. Jej członkowie wieczorami lubią brać udział w nielegalnych wyścigach samochodowych. Misja Briana mocno komplikuje się, gdy zakochuje się w Mii, siostrze Dominica, przywódcy gangu. Szybcy i wściekli to przede wszystkim świetne samochody, dynamiczne sceny akcji, słynne nitro, które daje kierowcom przyspieszenia na trasach. W rolach głównych wystąpili: Vin Diesel, Paul Walker, Jordana Brewster, Michelle Rodriguez.

Rush

Wyścig z 2013 roku to film Rona Howarda, który przenosi nas w lata 70. XX wieku. Właśnie wtedy toczyła się niezapomniana rywalizacja między Nikim Laudą a Jamesem Huntem. Najpierw biorą oni udział w wyścigach niższych klas, by potem spotkać się na torach Formuły 1. Niki to perfekcjonista, który do wszystkiego podchodzi z chłodną głową. James to z kolei typowy przedstawiciel F1 tamtych czasów – brawurowy i lekkomyślny playboy, który więcej czasu spędza na imprezach niż w warsztacie. Z czasem rywalizacja między mężczyznami staje się zażarta i niebezpieczna. Świetnym atutem filmu są sceny wyścigów, gdzie można poczuć się niczym wewnątrz bolidu. Ponadto bardzo dobrze na ekranie prezentują się Chris Hemsworth i Daniel Brühl.

Le Mans ‘66

Film znany u nas bardziej jako Ford v Ferrari to kolejny film oparty na faktach. W latach 60. słynny wyścig Le Mans 24 zdominowany został przez Ferrari, której charakterystyczne czerwone samochody zajmowały najwyższe miejsca. Wyzwanie firmie postanawia rzucić Ford, który prosi o pomoc Carrolla Shelby’ego. Słynny kierowca i projektant samochodów z kolei prosi o pomoc Kena Milesa, aroganckiego Brytyjczyka, jednak świetnego kierowcę i mechanika. Razem mają stworzyć samochód, który będzie w stanie konkurować z Ferrari. Tak też powstaje legendarny Ford GT40. Le Mans ‘66 to kolejny film, dzięki któremu możemy poczuć się niczym we wnętrzu samochodu. Doskonale czujemy ryk i moc silnika, ostre wchodzenie w każdy zakręt, przyspieszenie.

Le Mans

W 1971 roku powstał inny, nieco zapomniany już dziś film o słynnym wyścigu we Francji. Tym razem rywalizacja toczy się między Porsche a Ferrari. Liderem tej pierwszej ekipy jest Michael Delaney. Będzie musiał zmierzyć się nie tylko z przeciwnikami na torze, lecz i własnymi demonami. Rok wcześniej uległ bowiem poważnemu wypadkowi, w którym zginął kierowca Ferrari. Także i ten film pokazuje nam z bliska zmagania kierowców, kulisy w ekipach, u mechaników. Choć występują tutaj Steve McQueen, Angelo Infanti, Siegfried Rauch, to jednak największymi gwiazdami są legendarne pojazdy: Porsche 917 i Ferrari 512LM.

Auta

Na koniec animacja od studia Pixar. Jej bohaterem jest Zygzak McQueen, młody samochód wyścigowy, który bierze udział w wyścigach o Złoty Tłok. Choć już w pierwszym sezonie osiąga sukcesy, to jest niestety lekkomyślny i arogancki. Przed ostatnim wyścigiem o puchar przypadkowo trafia do Chłodnicy Górskiej, zapomnianego miasteczka przy legendarnej Route 66. W wyniku przypadku niszczy lokalną drogę. Burmistrz skazuje go na naprawę nawierzchni. Choć Zygzak początkowo chce uciec, to jednak z czasem zaczyna odkrywać uroki miasteczka, jak i uczy się wielu nowych rzeczy o życiu i ściganiu.