Ciekawe filmy o podróżach

Ciekawe filmy o podróżach

Wielu z nas marzy o wyruszeniu w podróż, dzięki czemu może odwiedzać nowe miejsca, poznawać nowe kultury. Kto by nie chciał przeżywać przygody i doświadczenia oraz odpocząć od codziennego życia. Niestety w wielu przypadkach jednak na wyprawy potrzebujemy mniejszych czy większych środków. Jeśli nie wygraliśmy ich przez gry hazardowe za darmo automaty czy też nie mamy odłożonych na koncie, to może być problem. Na całe szczęście pozostają nam historie filmowe, które inspirują, pozwalają wyruszać w podróże z bohaterami. Oto nasza lista najciekawszych filmów o wyprawach.

Wszystko za życie

Film w reżyserii Seana Penna przedstawia nam prawdziwą historię Christophera McCandlessa. Chłopak ten w 1992 roku, zaraz po ukończeniu studiów, decyduje się zerwać ze swoim dotychczasowym życiem. Rozdaje swoje oszczędności na cele charytatywne, a potem wyrusza w podróż, której celem ma być Alaska. Tam chłopak chce zamieszkać w dziczy, gdzie będzie mógł wieść życie z dala od cywilizacji. Dzięki niemu poznajemy sporo ciekawych miejsc w Stanach Zjednoczonych, jak i również społeczności, które zdecydowały się na inne życie niż reszta. Ogromnym atutem filmu są zdjęcia, jak i muzyka skomponowana przez Eddiego Veddera, wokalistę Pearl Jam.

Nomadland

Najnowszy film w naszym zestawieniu, to największy wygrany ostatnich Oscarów. Dzieło Chloé Zhao zgarnęło 3 statuetki, w tym dla filmu roku. Jego bohaterką jest Fern, która w wyniku recesji zmuszona jest zamieszkać w vanie. Podróżuje z miejsca na miejsce, gdzie może liczyć na pracę oraz warunki do postawienia samochodu. Z czasem Fern poznaje inne osoby, które żyją w podobnych warunkach. Za namową znajomej wyrusza na pustynię, gdzie spotyka społeczność współczesnych nomadów, ludzi, którzy z różnych powodów zdecydowali się na życie w kamperach, samochodach. Ogromnym atutem filmu jest obsada aktorska, gdzie obok świetnej Frances McDormand występują prawdziwi nomadzi. Ponadto mamy tu świetne zdjęcia, które ukazują różne oblicza Stanów Zjednoczonych.

Jak dogonić szczęście

Hector to psychiatra, który od lat wiedzie zwykłe życie w Londynie. Ma całkiem udany związek, stałych pacjentów, jednak czegoś brakuje mu do szczęścia. Postanawia zatem wyruszyć w podróż, dzięki której chce poznać, czym dokładnie jest szczęście i skąd się bierze. W wyniku tego mężczyzna trafia do Chin, skąd potem wyrusza do Nepalu, Afryki i Stanów Zjednoczonych. Poznaje dzięki temu nowe osoby, kultury, wraca do dawnych przyjaciół, jak i również odnajduje powody, dzięki którym ludzie czują się szczęśliwi. W międzyczasie musi jednak przemyśleć swoje życie.

Między słowami

Tym razem film, którego akcja toczy się w Tokio. W jednym z hoteli spotykają się podstarzały aktor i młoda dziewczyna, która przyjechała do Japonii wraz z mężem. Między nimi od razu nawiązuje się nić porozumienia, przez co razem wyruszają na zwiedzanie miasta. To świetna okazja do tego, aby bliżej poznać japońską stolicę, jej mieszkańców, kulturę. Między słowami to jednak film o samotności, o tym, że mamy naturalną potrzebę bycia z innymi. To także dwie świetne kreacje aktorskie, za które odpowiadają Bill Murray i Scarlett Johansson.

Hotel Marigold

Brytyjska komedia z doborową obsadą. Poznajemy tu historię kilku emerytów, którzy postanawiają coś zmienić w swoim życiu. Pewnego dnia widzą reklamę hotelu w Indiach, w którym starsze osoby mogą spędzić swoje ostatnie lata. Decydują się zatem zerwać z dotychczasowym życiem i ruszają na drugi koniec świata. Po przybyciu na miejsce okazuje się jednak, że hotel nie wygląda jak ze zdjęć i panuje w nim totalny chaos. Mimo pierwszego szoku postanawiają zostać i pomóc w rozwoju tego miejsca. Hotel Marigold to przede wszystkim wyjątkowy obraz Indii, tamtejszej kultury, która zostaje zestawiona z typową brytyjską manierą. Występują tutaj: Maggie Smith, Judi Dench, Bill Nighy, Tom Wilkinson, Dev Patel.