Popularne gry w skoki narciarskie na komórki i PC

Popularne gry w skoki narciarskie na komórki i PC

Sezon skoków narciarskich już za pasem. Dla tych, którym nie wystarczy oglądanie sukcesów polskich zawodników na mamucich skoczniach, przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych gier ze skokami narciarskimi w tle. Teraz możecie sami spróbować swoich sił w tej ekscytującej dyscyplinie!

Skoki narciarskie cieszą się w Polsce ogromną popularnością, choć „małyszomania” dawno już za nami. Kolejne pokolenia rezerwują czas przed telewizorem przed najważniejszymi konkursami z udziałem polskich zawodników, którzy radzą sobie całkiem dobrze.

Popularność tej dyscypliny sportowej odzwierciedlają nie tylko regularne transmisje telewizyjne, ale także jej obecność w ofercie bukmacherów z polski i zagranicy i liczne gry wideo – część z nich recenzowaliśmy już na naszych łamach. U buków kursy na nadchodzący Turniej Czterech Skoczni nie są jeszcze publikowane, ale już teraz możemy typować pre-matchowe wyniki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

No cóż, do grudnia jeszcze kilka miesięcy. W tym czasie możemy z telefonem lub kontrolerem w dłoni przekonać się, jakie emocje towarzyszą skokom narciarskim bez wychodzenia z domu. Zapraszamy do naszego podsumowania.

Ultimate Ski Jumping 2020

Ultimate Ski Jumping 2020 to oldschoolowa gra akcji, w której wcielamy się w rolę skoczka narciarskiego. Gracz może trenować i rywalizować z innymi wirtualnymi zawodnikami oraz odbywać różnego rodzaju kampanie. jak przystało na grę, która nawiązuje do sportowych zawodów, możemy w niej rozpocząć rywalizację w rundzie kwalifikacyjnej i – jeśli tylko nam się powiedzie – wziąć udział w konkursach. Nie mogło zabraknąć tutaj trybu multiplayer, w którym rywlaizujemy z graczami z całego świata. Tytuł oferuje wiele poziomów trudności i spore możliwości customizacji. Tworząc własnego zawodnika możemy zadbać o kaski, rękawice, kombinezony, buty i oczywiście narty. Technikę ćwiczymy na rozmaitych skoczniach zimowych, letnich i specjalnych! Gra oferuje następujące tryby rozgrywki:

  • Kampania – zestaw gotowych do rozegrania zawodów z krótką fabułą.
  • Turniej – wydarzenia odbywające się na wybranych skoczniach narciarskich
  • Quick lay – wybierasz skocznię, liczbę przeciwników, poziom trudności i zaczynasz zabawę
  • Multiplayer Online – graj ze znajomymi i walcz o pozycję w bezpośrednich rozgrywkach online
  • Trening – miejsce, w którym możesz szlifować swoje umiejętności
Ski Jump Mania 3

Ski Jump Mania 3 to gra zręcznościowa, w której startujemy w szranki w zimowych igrzyskach narciarskich. Gra nie jest prosta i wystawi nasze umiejętności na próbę, jeśli chodzi o koordynację ruchów potrzebnych do wyjścia ze skoczni, lotu i prawidłowego lądowania. Dla tych, którzy nie mają zbyt dużego doświadczenia, Ski Jump Mania 3 zaczyna się od samouczka. Krótki trening pomaga nam zrozumieć, jak wykonać skok, jak utrzymać się w powietrzu, a następnie jak prawidłowo wylądować. Każdy z tych etapów wymaga sporej precyzji. Jest to gra z gatunku „easy to learn, hard to master” – poprawny skok nie oznacza, że uda nam się wygrać z innymi zawodnikami i zająć miejsce na podium. Developer w ciekawy sposób zaimplementował kontrolę ruchu i pozycji zawodnika – musimy przyjąć odpowiednią pozycję i pochylić się, gdy jest to konieczne, aby zmniejszyć opór wiatru. Dodatkową zaletą Ski Jump Mania 3 są dziesiątki obiektów treningowych, na których możemy doprowadzić swoje umiejętności do jak najlepszej formy. Czy i wam uda się zdobyć mistrzostwo świata?

Winter Games 2023

Skoki narciarskie to nie wszystko! Winter Games 2023 to emocjonująca gra sportowa w nowoczesnym, trójwymiarowym wydaniu. Gracz może szkolić swoje umiejętności w dziesięciu dynamicznych dyscyplinach sportów zimowych, w tym oczywiście w skokach narciarskich, ale również w biathlonie czy ski crossie. Rekordy, trofea, rywalizacja ze sztuczną inteligencją i innymi graczami online. Poza poszczególnymi dyscyplinami do wyboru są także gotowe puchary, w których można rozegrać kilka dyscyplin jedna po drugiej, a także niestandardowe zawody, których przebieg i drabinkę możemy ustalić samodzielnie. Do dyspozycji graczy jest również tryb multiplayer w lokalnym trybie wieloosobowym z maksymalnie trzema znajomymi w ekscytującym pojedynku sportów zimowych.